Varjo Retina Çözünürlüğünde Biyonik Ekranlı VR Gözlük Üretimi İçin Düğmeye Bastı

VR Teknolojisinde bugüne kadar yaşanan en önemli sorun Kamera çözünürlüklerinin çok iyi olmasına rağmen bunu gösterebilecek VR Gözlüklerin ekran kalitelerinin yetersiz kalıyor olmasıydı.

Varjo firması insan gözünün algılayabildiği en yüksek çözünürlüğü üretecek olan Biyonik Ekranlı ve özel tasarlanmış lenslere sahip VR Gözlükleri üretmek için çalışmalara başladığını duyurdu.

2019 yılı ortalarına doğru piyasaya sürülmesi planlanan üründe retina çözünürlüğüne sahip iki adet ekran bulunuyor, yani göz başına çok yüksek bir çözünürlükten bahsediyoruz.

İnsan gözünü taklit eder yapıda üretilen Bifocal lensler VR için bambaşka bir deneyim yaşatacak, şöyle ki, Nasıl insan gözü oldukça geniş bir görüş açısına sahip olmasına rağmen sadece odaklandığı alanı net görüyor diğer köşelerde kalan alanları daha az netlikte görüyorsa Varjo’nun üreteceği bifocal lensler de aynı mantıkta çalışacak. Sadece bakılan yerde mükemmel çözünürlük sunacak. 

VR Teknolojisinde yaşanan bu yenilikler sayesinde kartların yeniden dağıtılacağını belirtelim.

360 Derece Videolar açısından baktığımız zaman ise VR Gözlüklerin yakın bir süree kişisel medya oynatıcılar haline geleceğine eminiz. 360 Derece Video içerikleri hayatımızda çok daha fazla önem kazanacak gibi gözüküyor.

Varjo: Join the Resolution Revolution™ from Varjo on Vimeo.

By | 2018-12-11T09:44:34+00:00 Aralık 11th, 2018|Sanal Gerçeklik Gözlüğü|