360 DERECE VR VİDEOLARIN KURUMSAL TANITIMLAR AÇISINDAN ÖNEMİ

 

SANAL GERÇEKLİK TEKNOLOJİSİNDEKİ YENİLİKLER DEVAM EDİYOR:

 

Sanal gerçeklik teknolojisi son sürat ilerlemeye devam ederken hem tüketiciler hem de üreticiler açısından yeni deneyimler ortaya çıkıyor.

Tüketici tarafından bakacak olursak yeni VR gözlük modellerindeki gelişmeler heyecan verici, VR Gözlük tarafında kablolardan kurtulmaya başladığımızı söyleyebiliriz, Oculus – HTC Vive – Pico – Lenovo gibi markalar başta olmak üzere bir çok üretici kablosuz “Stand Alone” adı verilen sanal gerçeklik gözlüklerini üretmeye ve satmaya başladılar.

 

İçerik üretimi tarafında da benzer gelişmeler oluyor, Insta, Kandao gibi markalar profesyonel kamera tarafında daha yüksek görüntü kalitesine ulaşabilecek kameralar üretmeye devam ediyorlar, Prosumer ve Consumer tarafta da her geçen gün ürün sayısı ve çözünürlükler artış gösteriyor.

 

Sanal gerçeklikte yaşanan bu olumlu gelişmeler bizim gibi VR Video içeriği üreticilerini mutlu ediyor, yeni teknolojiler ve yeni VR Gözlükler ile yaptığımız prodüksiyonlar çok daha etkili ve heyecan verici oluyor.

 

360 DERECE VR VİDEOLARDAN NASIL FAYDALANABİLİRİZ?

Son dönemde ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve döviz kurlarındaki artış nedeniyle yerli üreticiler dış pazarlardaki iş fırsatlarına önem vermeye başladılar, ancak dilini ve mevzuatını tam olarak bilmedikleri ülkelerde ürünü ve markayı pazarlamak çok kolay bir iş değil. Dolayısıyla birçok üretici firma kendi kurumsal yapısını, fabrikasını, üretim tesisini, üretim bandını, deponusunu, sevkiyat sürecini vb. iş yapış şeklilerini göstermek amacıyla tanıtım filmleri hazırlayarak yurtdışındaki potansiyel iş ortaklarına yönelik pazarlama araçları üretmeye çalışıyorlar.

 

Bu firmalar arasında daha yenilikçi olanlar, daha vizyoner düşünenler, müşterisini dijital olarak fabrikasına davet etmek, en gerçekçi tecrübeyi yaşatmak isteyen firmalar ise zaten bizimle çalışmaya başladılar bile

 

VR Films 360 olarak pek çok alanda 360 Derece VR tanıtım filmleri hazırlıyoruz, Son dönemde özellikle ihracatçı sanayi firmalarından gelen talepler, bu teknolojinin izleyen kişi üzerinde ne kadar önemli bir etkisi olduğunu gözler önüne seriyor.

 

Hazırladığımız VR tanıtım filmleri sayesinde fabrikanızı – tesisinizi en ince ayrıntısına kadar hiçbir açısını saklamadan tüm gerçekliği ile müşterinizin önüne koyabiliyorsunuz. VR Gözlükler ile izletebildiğiniz 360° sanal gerçeklik videoları sayesinde müşterilerinize fabrikanızı gezdirebilir, sanki oradaymış hissini yaşatabilirsiniz. Böylece hem zaman ve mekan tasarrufu sağlamış olursunuz hem de bu yeni teknolojinin müşteri üzerinde yaratacağı olumlu etki ile satış ve pazarlama sürecinize değer katmış olursunuz.

360 derece fabrika videosu

 

360 DERECE VR TANITIM FİLMİ NASIL İZLENİR?  VR VİDEO KALİTESİNİN ÖNEMİ

360 Derece VR Videoları Sanal Gerçeklik Gözlükleri ile izleyebildiğiniz gibi Youtube, Vimeo, Facebook gibi 360° videoları destekleyen platformlar üzerinden de izleyebilir ve iş ortaklarınız ile paylaşabilirsiniz. Ancak özellikle belirtmek gerekir ki bu tarz videoları VR Gözlük ile izlemek ve izletmek çok daha etkileyici olmaktadır.

 

Tabi burada önemli bir nokta var, izlediğiniz VR videonun yüksek çözünürlükte olmasına dikkat etmek gerekiyor, bu konuyu şu şekilde açıklamak isteriz; Sanal Gerçeklik Başlıklarının çalışma prensibi mercekler üzerinden görüntülere bakmak üzerine kurulmuştur, mercekler üzerinden izlemenin faydası izlenilen görüntünün çok geniş bir perspektifte izlenebiliyor olması ve görüntüleri büyük görüyor olmamızdır. Bunun dezavantajı ise görüntünün çok fazla büyütülmesi nedeniyle neredeyse piksellerini görebilecek duruma gelmesidir. İşte tam burada video’nun ve gözlüğün özellikleri devreye giriyor! Eğer izlenilen 360 derece video 4K ve üzeri bir çözünürlüğe sahipse piksel görünümü minimum seviyede olacaktır. Benzer şekilde VR Gözlükte kullanılan telefonun ekran kalitesi veya Stand Alone gözlüğün ekran kalitesi de önemli bir faktör haline gelecektir.

 

 

360 DERECE VİDEO ÇEKİMİ NASIL YAPILIR? VİDEOLAR NE KADAR SÜREDE HAZIRLANIR?

VR tanıtım filmlerimizi müşterilerimiz ile birlikte belirlediğimiz senaryo ve kurguya uygun şekilde hazırlıyoruz, Çekim süresi mekanın büyüklüğüne ve sahne sayısına göre değişkenlik gösterebiliyor, benzer şekilde drone kullanımı, hareketli çekim gibi teknikler de süreyi belirleyen faktörlerdir.

vr video çekimi

360 Derece VR çekim sonrasında içeriklerin hazırlanması da işin mahiyetine göre değişiklik gösterdiği gibi müşterimiz ile koordineli çalıştığımız süreçte ortalama 10-15 günlük zaman diliminde iş teslimi yapmaya gayret ediyoruz.

 

Mekanınızı, fabrikanızı, üretim tesislerinizi müşterilerinize en etkileyici şekilde izletmek, sanki fabrikanızın içindeymiş gibi hissettirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

By | 2019-02-08T18:50:39+00:00 Şubat 8th, 2019|Uncategorized|