Gopro 360 Derece 5,2K Çekim Yapabilen Yeni Kamerasını Tanıttı

GoPro Fusion 360 Derece Kamera

 

Gopro kameralar ile 360 derece çekim yapabilmek için bugüne kadar genellikle 6 kameralı Gopro Omni sistemleri kullanılıyordu, bu 6 kameralı sistemler görüntü kalitesi olarak üst düzey performans sergiliyor olmalarına rağmen teknik olarak paralax problemlerini de beraberinde getiriyordu. Ayrıca 6 kamera ve Omni Rig fiyatını da düşündüğümüz zaman ciddi bir maliyet ortaya çıkıyordu.

 

gopro omni

 

Gopro firması bu olumsuzlukları göz önünde bulundurarak ulaşılabilir fiyatlı bir ürün ortaya çıkartmak için kolları sıvadı ve parallax etkisini de minimum seviyeye indirecek olan yeni Gopro Fusion modelini duyurdu.

 

gopro fusion

Gopro Fusion, önünde ve arkasında bulunan 2 adet balıkgözü kameraya sahip bir ürün, bu iki kamera sayesinde 360 derecelik panoramik video kayıdı yapabilen bu yeni modelin en önemli özelliklerinden birisi 5,2K çözünürlükte video çekebilmesi.

30 fps’de 5,2K çekebilen kamera 60 fp’de 3K video kayıdı yapabiliyor.

Düzlemsel ses yakalama teknolojisine sahip olan yeni modelin 3 adet mikrofonu var ve bu mikrofonlar rüzgar sesini minimize edecek şekilde tasarlanmış.

Ürünün önemli özelliklerinden birisi de OverCapture. Sadece GoPro’ya ait olan bu özellikle 360 derece içeriğin düzeltilip tekrar çerçevelendirilmesi sayesinde 1080p videolar oluşturulabiliyor. OverCapture seçeneğinin Gopro Fusion’u diğer alternatiflerden farklı kıldığını belirtelim.

Saniyede 30 kare fotoğraf çekebilen Gopro Fusion 18 Megapiksel kalitesinde fotoğraf çekme özelliğine de sahip.

2018 yılı başında tüketiciler ile buluşacak olan Gopro Fusion 800 Dolar fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak.

 

GoPro Fusion ile Tanışın..

By | 2017-09-29T10:27:04+00:00 Eylül 29th, 2017|Uncategorized|